Oro kondicionavimo sistemosOro kondicionavimo sistema leidžia sukurti komfortišką aplinką, kurioje jūs geriausiai jaučiatės – su tinkama oro temperatūra ir drėgme. Šiuolaikiniai oro kondicionieriai tiekia švarų, sveiką, šviežią orą, mažina oro drėgmės lygį ir stabdo pelėsių augimą. Šios sąlygos yra pasiekiamos be skersvėjų ir triukšmo.
Kondicionavimo sistemos palaiko patalpos temperatūrą (optimali patalpos temperatūra žmogui yra 18-25 C) ir drėgmę, atsižvelgiant į poreikius.
Oro kondicionieriai būna su skirtingais filtrais: pirminio valymo filtras su bakterijų naikinimo priemone ir anglies filtras. Pirminio valymo filtras sulaiko labai smulkias ore esančias daleles, jį galima plauti ir naudoti daug kartų. Anglies filtras naikina nemalonius kvapus – cigarečių dūmų, maisto ir pan.
Šiuolaikiniai kondicionieriai turi dar modernesnius filtrus: HEPA, elektrostatinį bei anglies filtrus. Jie gaminami natūralaus arbatos lapų užpildo pagrindu, todėl veiksmingai naikina bakterijas, esančias aplinkoje. Elektrostatiniai filtrai sulaiko dulkių daleles, augalų dulkes bei gaivina patalpos orą. Aplinka tampa švaresnė.
Šiuolaikiniuose moderniuose namuose, biuruose, konferencijų salėse bei viešbučiuose orui kondicionuoti įrengiamos konvektorių sistemos. Jomis patalpas galima ir vėsinti, ir šildyti. Patalpoms šildyti jos jungiamos prie pastato katilinės ir naudojamos vietoje radiatorių, o patalpoms vėsinti jungiamos prie vandens šaldymo mašinos.
Kaip oro kondicionieriai veikia organizmą?
Oro kondicionierių nauda ar žala mūsų organizmui – nuolatinė diskusijų tema. Vieni specialistai teigia, kad karštomis vasaros dienomis tai tarsi atgaiva organizmui, kiti juos laiko potencialiu ligų sukėlėju.
Tačiau daug kas priklauso nuo žmogaus užsigrūdinimo: kuo jis labiau užsigrūdinęs, tuo mažesnę įtaką turi temperatūros svyravimai tarp kondicionuoto ir lauko oro. Žinoma, jei lauke per 30 °C karščio, o kondicionavimo sistemos orą atvėsina iki 16 °C, toks kontrastas gali pakenkti net ir didžiausio stipruolio kvėpavimo takams.
Oro kondicionierių reikėtų naudoti protingai, išvengiant per didelio temperatūros kontrasto, kad nepakenktų akių bei kvėpavimo takų gleivinei.
Reikėtų rinktis naujos kartos oro kondicionierių, kuris skleidžia mažesnį triukšmą, mažiau trikdo poilsį ir kuriuose naudojama nekenksminga aplinkai, netoksiška šaldomoji medžiaga R 410A ar R410C. Anksčiau naudota medžiaga R22, pagaminta chloro pagrindu, buvo viena iš ozono sluoksnio ardytojų.
Ką dar reikėtų žinoti apie oro kondicionierių?
Oro kondicionieriai būna įvairių tipų: montuojami į langus, prie lubų, palubės-sienų, sieniniai, kanaliniai, didelio galingumo, konvektoriniai ir kt.
Reikėtų žinoti, kad oro kondicionieriai yra vasaros sezonui skirti įrenginiai, išskyrus tuos atvejus, jei juose sumontuotas „žiemos modulis“. Paprastai būna nurodyta, kokiai temperatūrai esant jį galima eksploatuoti.
Kad kondicionieriai tarnautų patikimai ir ilgai, reikia reguliariai papildyti šaldomosios medžiagos kiekį, išvalyti dulkes ir kitus nešvarumus iš vidinio ir išorinio įrenginio blokų, kondensato vamzdelio, patikrinti elektrinę įrenginio dalį ir darbo režimus. Tokį aptarnavimą reikėtų atlikti kiekvieno sezono pradžioje – pavasarį.
Trumpai sakant, oro kondicionavimo sistema leidžia jums jaustis geriau, būti aktyvesniu, kūrybingesniu.

Rekomenduojamos prekės

Atstovaujami gamintojai

 • Mitsubishi
 • Toshiba
 • Daikin
 • Fuji
 • Mitsubishi Heavy
 • Fujitsu
 • Electrolux
 • York
 • Samsung
 • LG
 • Alpic Air
 • Midea
 • Panasonic
 • Haier